Blog

Aktualności i wydarzenia

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel na konferencje koło Poznania?

 

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel na konferencje koło Poznania?


Szukasz odpowiedniego miejsca na organizację szkolenia lub konferencji? Rozważasz wyjazd firmowy na łono natury niedaleko Poznania, ale nie jesteś przekonana, jaki hotel z salą konferencyjną wybrać?

Choć okres pandemiczny zatrzymał nas w domach, to wraz z poluźnieniem obostrzeń wielu pracowników wróciło do firm, i z trybu szkoleń on-line przerzuciło się na warsztaty odbywające się tu i teraz na salach szkoleniowych. Jak w takim razie zorganizować wyjazd firmowy? Jak wybrać odpowiedni hotel? I na co zwrócić uwagę przy wyborze sali konferencyjnej? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Hotel z salą konferencyjną koło Poznania – lokalizacja


Lokalizacja to dość istotna kwestia. Jeżeli siedziba firmy znajduje się w Poznaniu, to warto rozważyć znalezienie hotelu poza miastem. Zmiana otoczenia poprawia kreatywność. A bliskość przyrody, integracja na świeżym powietrzu – pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Warto już wcześniej zaplanować, w jaki sposób uczestnicy szkolenia dojadą na miejsce. Czy zostaną przewiezieni autokarem z firmy do hotelu, a może jednak muszą dojechać sami. Dlatego dobrze jest poszukać miejsca, gdzie dojazd nie będzie problemem dla nikogo.

Hotel Ignasiak z salami szkoleniowymi zlokalizowany jest w blisko autostrady A2, a dojazd tu z Poznania może zająć zaledwie pół godziny. Nie trzeba więc tracić czasu i benzyny na długie trasy, by zmienić klimat na bardziej sielski. Choć hotel jest w pobliżu A2, to jednak jest na tyle oddalony od ruchliwej drogi, że nie zakłóca ona spokoju naszych gości.

Duża sala konferencyjna a może mniejsza szkoleniowa


Pytanie, które koniecznie trzeba sobie zadać to: „Ile osób weźmie udział w wydarzeniu?”. Jeżeli szukasz bowiem sali konferencyjnej, która w układzie teatralnym pomieści nawet 200 osób to polecamy naszą salę Olimpia. Mamy również mniejsze sale, co ułatwia organizację eventów zróżnicowanych. Przykładowo, część wykładowa może odbyć się na dużej sali, a w mniejszych salach może mieć miejsce część szkoleniowo-warsztatowa. Sala Sofia przeznaczona jest nawet dla 60 osób. VIP Room z kolei będzie odpowiedni na bardziej kameralne spotkania dla maksymalnie 25 osób, a sala Lena dla 20 osób.

W hotelu Ignasiak we Wrześni można odnaleźć przestrzeń i dla dużych konferencji i dla mniejszych szkoleń i warsztatów. Co z pewnością jest naszym atutem. Standardem jest oczywiście wysokiej klasy wyposażenie sal, ekran pod projektor, flipchart oraz profesjonalna walizka dla trenera.

Hotel na imprezę firmową – czyli integracja po szkoleniu


Częstym elementem wyjazdów firmowych – poza szkoleniem – jest oczywiście impreza integracyjna. Czy hotel posiada rozległy teren zielony, na którym można zrobić grilla bądź zagrać w gry terenowe? Czy posiada salę, w której można zorganizować dyskotekę? Dla nas to bardzo ważne pytania, dlatego odpowiedź może być tylko jedna. W hotelu Ignasiak we Wrześni koło Poznania, można zorganizować ognisko, grill, bankiety, zawody sportowe, zagrać mecz piłki nożnej bądź plażowej, a nawet zagrać turniej squasha! Możliwości jest dużo, bo nasz kompleks jest w stanie pomieścić na świeżym powietrzu nawet 800 osób!

Zobacz, jakie mamy możliwości!


KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ FILM

Wyżywienie podczas szkolenia


Wybierając hotel z salą konferencyjną odchodzi przynajmniej jedno zmartwienie – gdzie zamówić catering? W hotelu Ignasiak działa restauracja Livia, która zachwyca swoich gości świeżymi, sezonowymi daniami będącymi idealnym połączeniem smaku i estetyki. Dlatego organizując u nas szkolenie, można mieć pewność, że kuchnia stanie na wysokości zadania. Oczywiście ważną kwestią podczas konferencji jest również przerwa kawowa: aromatyczna kawa, soki, desery a może chrupkie warzywa na przekąskę? Każdy pomysł jest do zrealizowania!

Wygodne pokoje w hotelu


Wyjazd na konferencję lub szkolenie to często kilkudniowa wyprawa. Dlatego naturalne jest, że szukając sali najlepiej rozważyć hotel z salą konferencyjną. Kompleks Ignasiak to ponad 60 miejsc noclegowych w pokojach i apartamentach. Zadbaliśmy o to, by pokoje były przestrzenią do odpoczynku i relaksu. Wygodne łóżka, telewizor i wi-fi to oczywiście standard w każdym z nich. Dla osób lubiących saunowanie, świetnym relaksem przed snem będzie pobyt w saunie suchej i mokrej. Mamy również grotę solną, która działa odprężająco i pomoże rozluźnić się po całym dniu. Po dobrze przespanej nocy zapraszamy na pożywne i zróżnicowane śniadanie, które serwujemy w naszej restauracji.

Podsumowując, szukając miejsca na konferencje koło Poznania warto wziąć pod uwagę kilka punktów:

• Jak zlokalizowana jest sala konferencyjna? Czy łatwo do niej dojechać?

• Czy obiekt dysponuje tylko jedną, a może ma więcej przestrzeni do organizacji szkolenia?

• Gdzie zostanie zorganizowana impreza integracyjna? Czy hotel ma rozległy teren zielony, na którym można zrobić ognisko lub przeprowadzić gry?

• Jak będzie wyglądać wyżywienie dla uczestników szkolenia?

• Czy hotel posiada bazę noclegową dla gości?


Jeżeli organizacja szkolenia jest obecnie Twoim wyzwaniem, zapraszamy do kontaktu, chętnie doradzimy i pomożemy:

Zadzwoń: +48 665 115 005

Napisz: events@ignasiakhotel.pl


← Wróć do Bloga